Porady

Wyprawka dla noworodka do szpitala. O czym przyszła mama powinna pamiętać?

Wyprawka dla noworodka do szpitala powinna obejmować komplet akcesoriów, które będą przydatne podczas codziennej pielęgnacji dziecka bezpośrednio po porodzie. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, a także zapoznać z listą niezbędnych artykułów.

Dokumenty

Podczas zgłoszenia do szpitala do porodu niezwykle istotne jest posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów, które są związane z ciążą, a także stanem zdrowia matki. Wśród nich można wymienić na przykład kartę ciąży wraz z wykonanymi badaniami USG, a także wyniki kluczowych podczas ciąży badań. Dodatkowo przyszła mama powinna mieć również przy sobie dowód osobisty, który umożliwi zweryfikowanie jej tożsamości.

Ubranka

Ubranka do szpitala dla noworodka z całą pewnością stanowią jeden z najważniejszych elementów wyprawki, dlatego warto je uwzględnić na swojej liście. Najlepszym wyborem będą wygodne pajacyki, które są rozpinane na całej długości ciała dziecka. Oprócz tego warto również się zaopatrzyć w body, śpioszki lub bluzeczki z wysokiej jakości materiałów. Ubranka do szpitala dla noworodka powinno się również dopasować do aktualnie panującej na zewnątrz pogody. Dzięki temu dziecko na pewno nie będzie się przegrzewało ani marzło.

Pieluszki jednorazowe

Kolejnym niezbędnym elementem wyprawki dla każdego noworodka są pieluszki jednorazowe. Warto zaopatrzyć się w co najmniej kilkanaście sztuk, czyli małe opakowanie pieluszek. W większości przypadków najlepszym wyborem będzie najmniejszy rozmiar, czyli rozmiar 1. Lepiej wziąć za dużo pieluszek niż za mało. Nigdy nie wiadomo, ile potrwa pobyt dziecka w szpitalu po porodzie, dlatego warto w odpowiedni sposób się zabezpieczyć.

Pieluchy tetrowe

Kompletna wyprawka dla noworodka powinna także obejmować oprócz pieluszek jednorazowych pieluchy wielorazowe, czyli na przykład produkty stworzone z tetry. Charakteryzują się one wyjątkowo wysokim poziomem uniwersalności, dlatego z powodzeniem znajdują zastosowanie podczas wykonywania przy dziecku różnych czynności. Wśród nich można na przykład wymienić wycieranie dziecka po ulaniu, przykrywanie po kąpieli, a także otulanie bezpośrednio po porodzie.

Rożek

Wyprawka dla noworodka do szpitala powinna także uwzględniać takie elementy wyposażenia jak rożki lub kocyki, które okazują się bardzo przydatne. Dziecko można otulać w rożku nawet tego samego dnia po porodzie. Dzięki temu na pewno będzie spokojniejsze, ponieważ ciasne otulenie przypomni mu komfortowe warunki z życia płodowego. Lista rzeczy dla noworodka może również zawierać w swoim składzie miękki kocyk, którym można przykrywać dziecko oraz zapewnić mu właściwy komfort termiczny.

Ręczniczek

Bardzo przydatnym elementem wyprawki do szpitala będzie także ręczniczek, dlatego lista rzeczy dla noworodka powinna go uwzględniać. Dzięki ręczniczkowi możliwe jest lekkie obmywanie dziecka lub wycieranie go po kąpieli, jeśli realizowana jest ona na terenie szpitala. Oprócz tego ręczniki mogą być także przydatne podczas codziennego funkcjonowania z dzieckiem i na przykład wycierania go po ulewaniu. Dlatego warto uwzględnić ten element wyposażenia na swojej liście.

Kosmetyki

Kompletna wyprawka dla noworodka powinna obejmować również różnego rodzaju kosmetyki. Wśród nich największą popularnością cieszą się chusteczki nawilżane, które są przydatne zarówno podczas przewijania dziecka, jak i w trakcie jego codziennej pielęgnacji. Oprócz tego wyprawka dla noworodka do szpitala powinna uwzględniać delikatne kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak lekkie kremy. Dzięki nim możliwe jest odpowiednie natłuszczanie skóry dziecka, która może być przesuszona bezpośrednio po porodzie. Warto o nich pamiętać podczas pakowania się.

Ubranka na wyjście

Na liście rzeczy dla noworodka powinny się także znaleźć ubranka na wyjście. Powinny być odpowiednio ciepłe, aby zapewnić dziecku właściwy komfort termiczny. Dlatego w tym przypadku najlepiej sprawdzą się pajacyki z długimi rękawami wraz z dodatkową warstwą w postaci body. Oprócz tego warto również założyć dziecku czapeczkę, skarpetki oraz rękawiczki. Te elementy wyposażenia dziecka na pewno zagwarantują ochronę najbardziej newralgicznym częściom ciała, dlatego warto je uwzględnić na swojej liście.

Wyprawka dla mamy

Kompletując wyprawkę do szpitala nie należy również zapominać o akcesoriach dla mamy. Wśród nich można wymienić niezbędne ubrania oraz kosmetyki, jednak warto podkreślić konieczność zabrania środków higieny osobistej, takich jak podpaski poporodowe lub specjalne podkłady. Problem, jakim jest nietrzymanie moczu po porodzie dość często pojawia się u kobiet w ciąży, natomiast po porodzie może się nasilić. Dlatego dobrze być również przygotowaną na taką ewentualność i mieć ze sobą produkty marki Elly, dzięki którym w każdej sytuacji będziesz czuć się komfortowo. 

Jak wybrać położną środowiskową? Przeczytaj artykuł: https://mediprint.pl/jak-wybrac-polozna-srodowiskowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *